Tore Johan Opdal fra Bangsund har nylig bygd to flotte modeller av Otterøy og Klinga kirke. – Et møysommerlig arbeid, forteller Opdal, som har brukt mye tid på kirkene.
– Det begynte med noen hytter og setrer, fortsetter den ivrige modellbyggeren. Men, ønsket om nye utfordringer meldte seg, og valget falt da på kirkebygningene, som jo har sitt særpreg og som er spesielle i sin form og arkitektur. – Jeg trengte en hobby og litt kveldsarbeid, det skulle vise seg at kirkene var det mye arbeid med, sier han.
Under menyen Dåp på venstre side, finner du elektronisk skjema for utfylling av opplysninger til dåpen. Du kan ringe inn for å høre om det er dåp i den kirken dere ønsker før dere sender inn skjemaet.